  • VPP10-500-B
VPP10-500-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP10-500-B
HK JDW NO:
814-VPP10-500-B
Package:
Datasheet:
VPP10-500-B
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP10-500-B
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.37lb 167.83g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx33.32mm W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1A Series 500mA
  • Power - Max
    5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    41.28mm
  • Width
    33.32mm