  • VPP10-500
VPP10-500
advertisement
Manufacturer No:
VPP10-500
HK JDW NO:
814-VPP10-500
Package:
Datasheet:
VPP10-500
Description:
XFRMR LAMINATED 5VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP10-500
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPP10-500.
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mount
    PCB, Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    0.37lb 167.83g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    41.28mm Lx33.32mm W
    Laminated Core
  • Power Rating
    5W
  • Max Power Dissipation
    5W
  • Current Rating
    500mA
  • Termination Style
    PC Pin
  • Approval Agency
    CSA, UL, VDE
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1A Series 500mA
  • Power - Max
    5VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Height
    34.925mm
  • Height Seated (Max)
    34.93mm