  • VPP10-3000
VPP10-3000
advertisement
Manufacturer No:
VPP10-3000
HK JDW NO:
814-VPP10-3000
Package:
Datasheet:
VPP10-3000
Description:
XFRMR LAMINATED 30VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP10-3000
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    1.2lbs 544.3g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    66.68mm Lx55.55mm W
    Laminated Core
  • Power Rating
    30W
  • Max Power Dissipation
    30W
  • Current Rating
    6A
  • Max Output Current
    3A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 6A Series 3A
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    30VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    39.6748mm
  • Height Seated (Max)
    39.67mm
  • Length
    66.68mm
  • Width
    66.675mm