  • VPP10-2000
VPP10-2000
advertisement
Manufacturer No:
VPP10-2000
HK JDW NO:
814-VPP10-2000
Package:
Datasheet:
VPP10-2000
Description:
XFRMR LAMINATED 20VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP10-2000
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
    Through Hole
  • Number of Pins
    8
  • Weight
    0.9lb 408.23g
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    57.15mm Lx47.63mm W
    Laminated Core
  • Power Rating
    20W
  • Max Power Dissipation
    20W
  • Max Output Current
    2A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4A Series 2A
  • Element Configuration
    Dual
  • Power - Max
    20VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Secondary Winding(s)
  • Height
    47.752mm
  • Height Seated (Max)
    41.28mm
  • Length
    57.15mm
  • Width
    57.15mm