  • VPP10-1000-B
VPP10-1000-B
advertisement
Manufacturer No:
VPP10-1000-B
HK JDW NO:
814-VPP10-1000-B
Package:
Datasheet:
VPP10-1000-B
Description:
XFRMR LAMINATED 10VA THRU HOLE
Step5Bar-code shipping tag
VPP10-1000-B
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Max Output Current
    1A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2A Series 1A
  • Power - Max
    10VA
  • Voltage - Primary
    115V 230V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 5V Series 10V
  • Height Seated (Max)
    34.93mm
  • Length
    47.63mm
  • Width
    39.67mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.53lb 240.4g
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    47.63mm Lx39.67mm W