  • VPM48-520
VPM48-520
advertisement
Manufacturer No:
VPM48-520
HK JDW NO:
814-VPM48-520
Package:
Datasheet:
VPM48-520
Description:
XFRMR 25VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM48-520
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to VPM48-520.
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    84.00mm Dia
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Max Output Current
    1.04A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 1.04A Series 520mA
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 24V Series 48V
  • Secondary Current
    1.04A
  • Height Seated (Max)
    37.00mm