  • VPM48-2080
VPM48-2080
advertisement
Manufacturer No:
VPM48-2080
HK JDW NO:
814-VPM48-2080
Package:
Datasheet:
VPM48-2080
Description:
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM48-2080
  • Size / Dimension
    96.00mm Dia
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Max Output Current
    2.08A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.16A Series 2.08A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 24V Series 48V
  • Secondary Current
    4.16A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm