  • VPM48-1040
VPM48-1040
advertisement
Manufacturer No:
VPM48-1040
HK JDW NO:
814-VPM48-1040
Package:
Datasheet:
VPM48-1040
Description:
XFRMR 50VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM48-1040
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Size / Dimension
    92.00mm Dia
  • Power Rating
    58W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Max Output Current
    1.04A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 2.08A Series 1.04A
  • Power - Max
    50VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 24V Series 48V
  • Secondary Current
    2.08A
  • Height Seated (Max)
    38.00mm