  • VPM36-2780
VPM36-2780
advertisement
Manufacturer No:
VPM36-2780
HK JDW NO:
814-VPM36-2780
Package:
Datasheet:
VPM36-2780
Description:
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM36-2780
  • Weight
    2.7lbs 1.2kg
  • Size / Dimension
    96.00mm Dia
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Max Output Current
    2.78A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 5.56A Series 2.78A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 18V Series 36V
  • Secondary Current
    5.56A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm