  • VPM30-5330
VPM30-5330
advertisement
Manufacturer No:
VPM30-5330
HK JDW NO:
814-VPM30-5330
Package:
Datasheet:
VPM30-5330
Description:
XFRMR 160VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM30-5330
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Size / Dimension
    113.00mm Dia
  • Power Rating
    160W
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Max Output Current
    5.33A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 10.66A Series 5.33A
  • Power - Max
    160VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Secondary Current
    10.66A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm