  • VPM30-1670
VPM30-1670
advertisement
Manufacturer No:
VPM30-1670
HK JDW NO:
814-VPM30-1670
Package:
Datasheet:
VPM30-1670
Description:
XFRMR 50VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM30-1670
  • Weight
    1.6lbs 725.7g
  • Size / Dimension
    92.00mm Dia
  • Power Rating
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
  • Max Output Current
    1.67A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 3.34A Series 1.67A
  • Power - Max
    50VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 15V Series 30V
  • Secondary Current
    3.34A
  • Height Seated (Max)
    38.00mm