  • VPM240-420
VPM240-420
advertisement
Manufacturer No:
VPM240-420
HK JDW NO:
814-VPM240-420
Package:
Datasheet:
VPM240-420
Description:
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM240-420
  • Weight
    2.9lbs 1.3kg
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    96.00mm Dia
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Max Output Current
    420mA
  • Current - Output (Max)
    Parallel 840mA Series 420mA
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 120V Series 240V
  • Secondary Winding(s)
    Dual
  • Secondary Current
    840mA
  • Height Seated (Max)
    52.00mm