  • VPM24-6670
VPM24-6670
advertisement
Manufacturer No:
VPM24-6670
HK JDW NO:
814-VPM24-6670
Package:
Datasheet:
VPM24-6670
Description:
Transformer; medical grade; toroid; 160VA; 100-240VAC; 24V@6.67A/12V@13.34A
Step5Bar-code shipping tag
VPM24-6670
  • Weight
    4lbs 1.8kg
  • Size / Dimension
    113.00mm Dia
  • Power Rating
    160W
  • Max Power Dissipation
    160W
  • Max Output Current
    6.67A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 13.34A Series 6.67A
  • Power - Max
    160VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Current
    13.34A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm