  • VPM24-4170
VPM24-4170
advertisement
Manufacturer No:
VPM24-4170
HK JDW NO:
814-VPM24-4170
Package:
Datasheet:
VPM24-4170
Description:
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM24-4170
  • Weight
    2.7lbs 1.2kg
  • Size / Dimension
    96.00mm Dia
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Max Output Current
    4.17A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 8.34A Series 4.17A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Current
    8.34A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm