  • VPM24-10420
VPM24-10420
advertisement
Manufacturer No:
VPM24-10420
HK JDW NO:
814-VPM24-10420
Package:
Datasheet:
VPM24-10420
Description:
XFRMR 250VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM24-10420
  • Weight
    5.6lbs 2.5kg
  • Size / Dimension
    123.00mm Dia
  • Power Rating
    250W
  • Max Power Dissipation
    250W
  • Max Output Current
    10.42A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 20.84A Series 10.42A
  • Power - Max
    250VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 12V Series 24V
  • Secondary Current
    20.84A
  • Height Seated (Max)
    60.00mm