  • VPM12-8330
VPM12-8330
advertisement
Manufacturer No:
VPM12-8330
HK JDW NO:
814-VPM12-8330
Package:
Datasheet:
VPM12-8330
Description:
XFRMR 100VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM12-8330
  • Weight
    2.7lbs 1.2kg
  • Size / Dimension
    96.00mm Dia
  • Power Rating
    100W
  • Max Power Dissipation
    100W
  • Max Output Current
    8.33A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 16.66A Series 8.33A
  • Power - Max
    100VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 6V Series 12V
  • Secondary Current
    16.66A
  • Height Seated (Max)
    52.00mm