  • VPM12-2080
VPM12-2080
advertisement
Manufacturer No:
VPM12-2080
HK JDW NO:
814-VPM12-2080
Package:
Datasheet:
VPM12-2080
Description:
XFRMR 25VA MED GRADE CHASS MNT
Step5Bar-code shipping tag
VPM12-2080
  • Weight
    1.1lbs 499g
  • Size / Dimension
    84.00mm Dia
  • Power Rating
    25W
  • Max Power Dissipation
    25W
  • Max Output Current
    2.08A
  • Current - Output (Max)
    Parallel 4.16A Series 2.08A
  • Power - Max
    25VA
  • Voltage - Primary
    100V 120V 220V 240V
  • Voltage - Secondary (Full Load)
    Parallel 6V Series 12V
  • Secondary Current
    4.16A
  • Height Seated (Max)
    37.00mm