  • VND5E025LK-E
VND5E025LK-E
advertisement
Manufacturer No:
VND5E025LK-E
HK JDW NO:
761-VND5E025LK-E
Package:
24-PowerBSOP (0.295, 7.50mm Width)
Datasheet:
VND5E025LK-E
Description:
N-Channel 0.8mm PMIC VIPower? Series VND5E025 24 Pin 24-PowerBSOP (0.295, 7.50mm Width)
Purchasing and Inquiry
VND5E025LK-E Overview
Tube is how it's packaged.Package 24-PowerBSOP (0.295, 7.50mm Width) contains it.The LED driver is mounted as Surface Mount.The switch type is General Purpose.To ensure reliable operation, the temperature should be set to -40°C~150°C TJ.The lighting driver has a total of 2 outputs that are available for use.The LED driving board is powered by a voltage of Not Required.The maximum output voltage is N-Channel volts.The lighting driver has Auto Restart features.There is a VND5E025 family of things that it belongs to.As a result, there are 24 terminations.24 pins are used for operation.In this case, the LED driving board can produce only 30AV as its maximum output.In order to meet the operation criteria, the maximum output current drops to 60A.Surface Mount is mounted in the way.The LED driving board is equipped with a total of 24 pins.There is 25mOhm resistance on the LED driver.It is included in the VIPower? series.The LED driver is self-contained in an econtainer with Peripheral Drivers capacity.In order to maximize efficiency, the supply voltage should be set to 13V.The maximum current required for its operation is 6mA.
VND5E025LK-E Features
Resistance of 25mOhm
VND5E025LK-E Applications
There are a lot of STMicroelectronics VND5E025LK-E Power Switches ICs applications.
  • Notebook PC
  • Portable GPS
  • Smartphone and PDA
  • Solid-State Drives
  • Wireless Headsets
  • Notebook and Tablet Computers
  • Storage Drives
  • USB3.1 Power Delivery
  • HDD and SSD
  • Portable Music Players
Step5Bar-code shipping tag
VND5E025LK-E
    Select All
  • Subcategory
    Peripheral Drivers
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Terminal Pitch
    0.8mm
  • Reach Compliance Code
    not_compliant
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    VND5E025
  • Pin Count
    2
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Max Output Current
    60A
  • Operating Supply Voltage
    13V
  • Interface
    On/Off
  • Current - Output (Max)
    30A
  • Nominal Supply Current
    3mA
  • Max Supply Current
    6mA
  • Input Type
    Non-Inverting
  • Turn On Delay Time
    20 μs
  • Switch Type
    General Purpose
  • Output Current per Channel
    43A
  • Turn-Off Delay Time
    40 μs
  • Voltage - Load
    4.5V~28V
  • Driver Number of Bits
  • Rds On (Typ)
    25m Ω (Max)
  • Output Current Flow Direction
    SINK
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Lead Free
    Lead Free
  • Factory Lead Time
    42 Weeks
  • Lifecycle Status
    ACTIVE (Last Updated: 8 months ago)
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -40°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tube
  • Series
    VIPower™
  • JESD-609 Code
    e3
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    25mOhm