VND10N06-1-E
VND10N06-1-E
761-VND10N06-1-E
TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
N-Channel PMIC OMNIFET?, VIPower? Series VND10 TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA
In Stock : 999
Share
Please send RFQ, we will respond immediately.
Product Details
Purchasing and Inquiry
VND10N06-1-E Overview
Tube is the way it's packaged.It's included in the TO-251-3 Short Leads, IPak, TO-251AA package.Mounting type Through Hole is selected for the LED driving board.This switch is of type General Purpose.There is a default setting of 1 for output.The LED driving board operates at Not Required volts.There is a maximum output voltage of N-Channel volts on this LED driver.It is part of the VND10 family of LED drivers.The maximum output current is reduced to 10A to meet the operation criteria.In this case, it is mounted in the way of Through Hole.It has 150mOhm resistance.These electrical components are part of the OMNIFET?, VIPower? series.It is set to 6A in this case.For its operation, a current of 150μA is required.
VND10N06-1-E Features
Resistance of 150mOhm
VND10N06-1-E Applications
There are a lot of STMicroelectronics VND10N06-1-E Power Switches ICs applications.
- Hard Disk Drives
- HDD and SSD
- Hot Swaps
- Smartphone and PDA
- Solid State Drivers
- Storage (HDDs, SSDs)
- Low Voltage I/O System Power
- USB3.1 Power Delivery
- Solid-State Drives
- Telecom and Network Systems
You can send an inquiry by email, or add the item to the RFQ list and submit it to us.
Tell us the model and quantity you need, our sales staff will reply the price in time.
Email for receiving inquiries: jindawei@hkjdwchip.com
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
The basic freight (for package ≤0.5kg or corresponding volume) depends on the time zone and country.
Currently, our products are shipped through DHL, FedEx, SF, and UPS.
FedEx International, 5-7 business days.
The following are some common countries' logistic time.
Payment Method
| The fee is charged according to the rule of PayPal. | |
Shipping
Package
VND10N06-1-E
Hot Sales in Thermal
Parts with Similar Specs
The three parts on the right have similar specifications to Aavid.
ImagePart NameManufacturerHK JDW NOPackageStockDataSheet:Compare:
STMicroelectronics761-VND14NV04TR-ETO-252-3, DPak (2 Leads + Tab), SC-632-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VNN3NV04PTR-ETO-261-4, TO-261AA2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VNB35N07-ETO-263-3, D2Pak (2 Leads + Tab), TO-263AB2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VND830SPTR-EPowerSO-10 Exposed Bottom Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VN820PT-ETO-252-5, DPak (4 Leads + Tab), TO-252AD2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-L9822EPD20-SOIC (0.433, 11.00mm Width) Exposed Pad2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VND5160JTR-E12-PowerLSOP (0.154, 3.90mm Width)2-3 DaysAdd Compare
STMicroelectronics761-VN5T006ASPTR-E10-PowerSOIC (0.370, 9.40mm Width)2-3 DaysAdd Compare