  • VM53S3-20.000-2.5/-30+75
VM53S3-20.000-2.5/-30+75
advertisement
Manufacturer No:
VM53S3-20.000-2.5/-30+75
Manufacturer:
Mercury United
HK JDW NO:
4061-VM53S3-20.000-2.5/-30+75
Package:
SMD/SMT
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
VM53S3-20.000-2.5/-30+75
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    SMD/SMT
  • Number of Pins
    4
  • Max Operating Temperature
    75°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Frequency
    20MHz
  • Frequency Stability
    2.5 ppm
  • Max Supply Voltage
    5V
  • Min Supply Voltage
    2.75V
  • Load Capacitance
    10pF
  • Frequency Tolerance
    0.0002%
  • Height
    1.5mm
  • Length
    5mm
  • Width
    3.2mm