  • VM1505030000G
VM1505030000G
advertisement
Manufacturer No:
VM1505030000G
HK JDW NO:
48-VM1505030000G
Description:
Bulk 0.300 7.62mm Black 1 Levels Free Hanging (In-Line) Plug, Female Sockets VM Thermoplastic Tin Copper
Step5Bar-code shipping tag
VM1505030000G
  • Number of Positions
    15
  • Color
    Black
  • Pitch
    0.300 7.62mm
  • Insulation Height
    0.587 14.91mm
  • Voltage - UL
    300V
  • Current - UL
    20A
  • Torque - Screw
    0.4 Nm (3.5 Lb-In)
  • Plug Wire Entry
    180°
  • Wire Strip Length
    8-9mm
  • Screw Size
    M2.5
  • Material Flammability Rating
    UL94 V-0
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Operating Temperature
    -40°C~115°C