  • VLZ36-GS18
VLZ36-GS18
advertisement
Manufacturer No:
VLZ36-GS18
HK JDW NO:
884-VLZ36-GS18
Package:
SOD-80 Variant
Datasheet:
VLZ36-GS18
Description:
75Ohms 36V -65°C~175°C 500mW SOD-80 Variant
Step5Bar-code shipping tag
VLZ36-GS18
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    SOD-80 Variant
  • Supplier Device Package
    SOD-80 QuadroMELF
  • Operating Temperature
    -65°C~175°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • Published
    2016
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Max Operating Temperature
    175°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Max Power Dissipation
    500mW
  • Impedance
    75Ohm
  • Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If
    1.5V @ 200mA
  • Power - Max
    500mW
  • Impedance-Max
    75Ohms
  • Voltage - Zener (Nom) (Vz)
    36V
  • Zener Voltage
    36V