  • VLV331M1VTRG1313
VLV331M1VTRG1313
advertisement
Manufacturer No:
VLV331M1VTRG1313
Manufacturer:
Lelon Electronics
HK JDW NO:
3891-VLV331M1VTRG1313
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
330μF Capacitor 20% Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
VLV331M1VTRG1313
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    105°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    35V
  • Capacitance
    330μF
  • Voltage - Rated DC
    35V
  • Dissipation Factor
    0.13 %
  • Current - Leakage
    3μA
  • Length
    13.5mm