  • VJ3640Y155KXCAT
VJ3640Y155KXCAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ3640Y155KXCAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ3640Y155KXCAT
Package:
3640
Datasheet:
Description:
1.5μF 200V Ceramic Capacitor 10% 3640
Step5Bar-code shipping tag
VJ3640Y155KXCAT
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    3640
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1.5μF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    10.2mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.18mm
  • Length
    9.14mm
  • Width
    10.2mm