  • VJ2225Y563JXGAT
VJ2225Y563JXGAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225Y563JXGAT
HK JDW NO:
877-VJ2225Y563JXGAT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
VJ2225Y563JXGAT
Description:
VJ 0.056μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225Y563JXGAT
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    0.056μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.59mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm