  • VJ2225Y394JBBAT4X
VJ2225Y394JBBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225Y394JBBAT4X
HK JDW NO:
877-VJ2225Y394JBBAT4X
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
VJ2225Y394JBBAT4X
Description:
VJ OMD 0.39μF 100V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225Y394JBBAT4X
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    VJ OMD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    0.39μF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.7404mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm