  • VJ2225Y333JBGAT4X
VJ2225Y333JBGAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225Y333JBGAT4X
HK JDW NO:
877-VJ2225Y333JBGAT4X
Datasheet:
VJ2225Y333JBGAT4X
Description:
VJ OMD 0.033μF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225Y333JBGAT4X
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    0.033μF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Length
    5.7404mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm