  • VJ2225A473GXAAT
VJ2225A473GXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A473GXAAT
HK JDW NO:
877-VJ2225A473GXAAT
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
VJ2225A473GXAAT
Description:
VJ 0.047μF 50V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A473GXAAT
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.220Lx0.250W 5.59mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.047μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Length
    5.59mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm