  • VJ2225A472KBEAT4X
VJ2225A472KBEAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A472KBEAT4X
HK JDW NO:
877-VJ2225A472KBEAT4X
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
VJ2225A472KBEAT4X
Description:
VJ OMD 4700pF 500V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A472KBEAT4X
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2225 (5763 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.250W 5.74mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    4700pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Length
    5.7404mm
  • Width
    6.35mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm