  • VJ2225A333KXAMT
VJ2225A333KXAMT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2225A333KXAMT
HK JDW NO:
866-VJ2225A333KXAMT
Datasheet:
VJ2225A333KXAMT
Description:
33nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
VJ2225A333KXAMT
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Number of Terminations
    2
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Capacitance
    33nF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Packing Method
    TR, PLASTIC, 7 INCH
  • Operating Temperature (Max)
    125°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C