  • VJ2220Y474MXAT
VJ2220Y474MXAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ2220Y474MXAT
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ2220Y474MXAT
Package:
2220
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 20% 2220
Step5Bar-code shipping tag
VJ2220Y474MXAT
  • Package / Case
    2220
  • Tolerance
    20%
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Depth
    5.08mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    5.59mm