  • VJ2220Y393KBCAT4X
VJ2220Y393KBCAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ2220Y393KBCAT4X
HK JDW NO:
877-VJ2220Y393KBCAT4X
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
VJ2220Y393KBCAT4X
Description:
VJ OMD 0.039μF 200V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2220Y393KBCAT4X
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.226Lx0.200W 5.74mmx5.08mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    0.039μF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm