  • VJ2012A330JXUSTX2
VJ2012A330JXUSTX2
advertisement
Manufacturer No:
VJ2012A330JXUSTX2
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ2012A330JXUSTX2
Package:
2012 (5030 Metric)
Datasheet:
VJ2012A330JXUSTX2
Description:
VJ 33pF 250VAC Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2012 (5030 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ2012A330JXUSTX2
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    2012 (5030 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.200Lx0.126W 5.08mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Safety
  • Voltage - Rated
    250VAC
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm