  • VJ1825Y474JXAAR
VJ1825Y474JXAAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825Y474JXAAR
HK JDW NO:
877-VJ1825Y474JXAAR
Datasheet:
VJ1825Y474JXAAR
Description:
VJ 0.47μF 50V Ceramic Capacitor ±5% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825Y474JXAAR
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±5%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.47μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.4mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm