  • VJ1825Y105KXAAT
VJ1825Y105KXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1825Y105KXAAT
HK JDW NO:
877-VJ1825Y105KXAAT
Datasheet:
VJ1825Y105KXAAT
Description:
VJ 1μF 50V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1825 (4564 Metric)
Quantity:
In Stock : 8211
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
VJ1825Y105KXAAT
  • Factory Lead Time
    9 Weeks
    1825 (4564 Metric)
  • Number of Pins
    1825
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2013
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.252W 4.50mmx6.40mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    6.4mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    2.18mm
  • Length
    4.5mm
  • Width
    6.4mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm