  • VJ1812A390JXCAT00
VJ1812A390JXCAT00
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A390JXCAT00
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1812A390JXCAT00
Package:
1812 (4532 Metric)
Datasheet:
VJ1812A390JXCAT00
Description:
VJ 39pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A390JXCAT00
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Case Code (Metric)
    4532
  • Case Code (Imperial)
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1812 (4532 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C