  • VJ1812A120MCHAR
VJ1812A120MCHAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1812A120MCHAR
HK JDW NO:
877-VJ1812A120MCHAR
Datasheet:
VJ1812A120MCHAR
Description:
VJ 12pF 3000V 3kV Ceramic Capacitor ±20% C0G NP0 0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 1812 (4532 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1812A120MCHAR
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.177Lx0.126W 4.50mmx3.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Voltage - Rated
    3000V 3kV
  • Capacitance
    12pF
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm