  • VJ1808Y103MXCAT
VJ1808Y103MXCAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808Y103MXCAT
HK JDW NO:
877-VJ1808Y103MXCAT
Datasheet:
VJ1808Y103MXCAT
Description:
VJ 10000pF 200V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808Y103MXCAT
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Series
    VJ
  • Published
    2013
  • Size / Dimension
    0.180Lx0.080W 4.57mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±20%
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    10000pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Depth
    2.03mm
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    4.5mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm