  • VJ1808A271JBBAT4X
VJ1808A271JBBAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1808A271JBBAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1808A271JBBAT4X
Datasheet:
VJ1808A271JBBAT4X
Description:
VJ OMD 270pF 100V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1808 (4520 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1808A271JBBAT4X
    Select All
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ OMD
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    0.186Lx0.080W 4.72mmx2.03mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    270pF
  • Voltage - Rated DC
    100V
  • Length
    4.7244mm
  • Width
    2.032mm
  • Thickness (Max)
    0.086 2.18mm
  • Thickness
    2.1844mm