  • VJ1210Y474KXXAR
VJ1210Y474KXXAR
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y474KXXAR
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210Y474KXXAR
Package:
1210
Datasheet:
Description:
470nF Ceramic Capacitor 10% 1210
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y474KXXAR
  • Package / Case
    1210
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    470nF
  • Voltage - Rated DC
    25V
  • Depth
    2.5mm
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm