  • VJ1210Y472KXGAT4X
VJ1210Y472KXGAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y472KXGAT4X
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-VJ1210Y472KXGAT4X
Package:
1210
Datasheet:
VJ1210Y472KXGAT4X
Description:
4.7nF 1kV Ceramic Capacitor 10% 1210
Quantity:
In Stock : 8423
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y472KXGAT4X
  • Package / Case
    1210
  • Packaging
    Cut Tape
  • Tolerance
    10%
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    1kV
  • Capacitance
    4.7nF
  • Voltage - Rated DC
    1kV
  • Case Code (Metric)
  • Case Code (Imperial)
  • Dielectric
    X7R
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm