  • VJ1210Y152KXLAT5Z
VJ1210Y152KXLAT5Z
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210Y152KXLAT5Z
HK JDW NO:
877-VJ1210Y152KXLAT5Z
Datasheet:
VJ1210Y152KXLAT5Z
Description:
VJ HVArc Guard™ 1500pF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210Y152KXLAT5Z
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ HVArc Guard™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    1500pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Case Code (Metric)
    3225
  • Case Code (Imperial)
    1210
  • Dielectric
    X7R
  • Length
    3.2004mm
  • Width
    2.4892mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm