  • VJ1210A360KBLAT4X
VJ1210A360KBLAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A360KBLAT4X
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1210A360KBLAT4X
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
VJ1210A360KBLAT4X
Description:
VJ OMD 36pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A360KBLAT4X
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    25 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1210 (3225 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.132Lx0.098W 3.35mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    36pF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.8542mm