  • VJ1210A220JXRAT5Z
VJ1210A220JXRAT5Z
advertisement
Manufacturer No:
VJ1210A220JXRAT5Z
HK JDW NO:
877-VJ1210A220JXRAT5Z
Datasheet:
VJ1210A220JXRAT5Z
Description:
VJ HVArc Guard™ 22pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 1210 (3225 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1210A220JXRAT5Z
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1210 (3225 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ HVArc Guard™
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.098W 3.20mmx2.50mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Feature
    High Voltage
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    22pF
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED PLASTIC, 7 INCH
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    2.5mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm