  • VJ1206Y683MXAAP
VJ1206Y683MXAAP
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y683MXAAP
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1206Y683MXAAP
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206Y683MXAAP
Description:
VJ 0.068μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y683MXAAP
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.068μF
  • Voltage - Rated DC
    50V
  • Depth
    1.6mm
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm