  • VJ1206Y221KBCAT4X
VJ1206Y221KBCAT4X
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206Y221KBCAT4X
HK JDW NO:
877-VJ1206Y221KBCAT4X
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206Y221KBCAT4X
Description:
VJ OMD 220pF Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm -55°C~125°C Soft Termination, High Voltage Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206Y221KBCAT4X
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Series
    VJ OMD
  • Size / Dimension
    0.132Lx0.063W 3.35mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    Soft Termination, High Voltage
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Capacitance
    220pF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • Thickness
    1.7018mm