  • VJ1206V684MXQPW1BC
VJ1206V684MXQPW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206V684MXQPW1BC
HK JDW NO:
877-VJ1206V684MXQPW1BC
Description:
VJ 0.68μF 10V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206V684MXQPW1BC
  • Factory Lead Time
    35 Weeks
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -25°C
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.68μF
  • Voltage - Rated DC
    10V
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Height
    1.9mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.90mm