  • VJ1206V225MXARW1BC
VJ1206V225MXARW1BC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206V225MXARW1BC
Manufacturer:
Vishay Vitramon
HK JDW NO:
877-VJ1206V225MXARW1BC
Package:
1206 (3216 Metric)
Description:
VJ 2.2μF 50V Ceramic Capacitor ±20% Y5V F 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -25°C~85°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206V225MXARW1BC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount, MLCC
  • Package / Case
    1206 (3216 Metric)
  • Operating Temperature
    -25°C~85°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    VJ
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    Y5V F
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    2.2μF
  • Thickness (Max)
    0.051 1.30mm