  • VJ1206H563MXAAT
VJ1206H563MXAAT
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206H563MXAAT
HK JDW NO:
877-VJ1206H563MXAAT
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206H563MXAAT
Description:
VJ 0.056μF 50V Ceramic Capacitor ±20% X8R 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C High Temperature Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206H563MXAAT
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Feature
    High Temperature
  • Temperature Coefficient
    X8R
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Depth
    1.6mm
  • Dielectric
    X8R
  • Length
    3.2mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm