  • VJ1206A8R2CXBAC
VJ1206A8R2CXBAC
advertisement
Manufacturer No:
VJ1206A8R2CXBAC
HK JDW NO:
877-VJ1206A8R2CXBAC
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
VJ1206A8R2CXBAC
Description:
VJ 8.2pF 100V Ceramic Capacitor ±0.25pF C0G NP0 0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm -55°C~150°C Surface Mount, MLCC 1206 (3216 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
VJ1206A8R2CXBAC
  • Depth
    1.6mm
  • Case Code (Metric)
    3216
  • Case Code (Imperial)
    1206
  • Dielectric
    C0G
  • Height
    1.7mm
  • Length
    3.2mm
  • Width
    1.6mm
  • Thickness (Max)
    0.067 1.70mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
    1206 (3216 Metric)
  • Weight
    16.187578mg
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C
  • Size / Dimension
    0.126Lx0.063W 3.20mmx1.60mm
  • Tolerance
    ±0.25pF
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    8.2pF
  • Voltage - Rated DC
    100V